Aktualności i informacje dla mediów

Aktualności
14 | 05 | 18
O miedzi i energetyce na Europejskim Kongresie Gospodarczym
Energia i źródła odnawialne
energia wiatru, panele fotowoltaiczne, samochód elektryczny, źródło energii odnawialnejZapraszamy na jubileuszowy 10. Europejski Kongres Gospodarczy. W tym roku jednym z wiodących wątków debat, spotkań i wydarzeń towarzyszących z udziałem gości z Polski, Europy i świata będzie energetyka. Europejski Instytut Miedzi również aktywnie zaznaczy swoją obecność na EKG jako partner sesji tematycznej „Odnawialne źródła energii - regulacje i rynek”. Dla uczestników Kongresu przygotowaliśmy również wystawę pokazującą rolę technologii opartych na miedzi w rozwoju nowoczesnego sektora energetycznego.

Europejski Kongres Gospodarczy odbywa się w dniach 14-16 maja 2018 r. w Katowicach. Około 10 tysięcy gości ma wziąć w nim udział. W stolicy Górnego Śląska, oprócz biznesmenów, pojawią się przedstawiciele rządów i unijni komisarze. W tym roku zaplanowano ponad 150 sesji z udziałem przeszło 900 prelegentów.

Przez 3 dni kongresu odbędzie się ponad 150 sesji tematycznych z udziałem przeszło 900 panelistów, a także liczne wydarzenia towarzyszące.

Program Kongresu jest dostępny na stronie: http://www.eecpoland.eu/2018/pl/sesje/