Aktualności i informacje dla mediów

16 | 11 | 17
Konkurs studencki na najlepszą pracę magisterską z zastosowaniem miedzi i jej stopów rozstrzygnięty
Architektura
architektura, budynek, nagrody

Magdalena Tomzik ciekawym projektem centrum rzemieślniczego w parku przemysłowym w Częstochowie wygrała konkurs dla studentów zorganizowany przez Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej i Europejski Instytut Miedzi. Zdolne architektki zdominowały podium i podzielą się nagrodami o łącznej wartości 5 tys. złotych.

Konkurs „Najlepsza praca magisterska z zastosowaniem miedzi lub jej stopów” skierowano do studentów ostatniego roku studiów wrocławskiego wydziału architektury. Można było zgłaszać do niego projekty obiektów, w których możliwe byłoby zastosowanie tego wyjątkowego i bardzo plastycznego metalu, bądź jego stopów – np. na elewacjach, dachach czy w formie różnych architektonicznych detali.

- Zależało nam, aby przypominać i podkreślać niezwykłą urodę miedzi i jej wszechstronne zastosowania, to przecież materiał ceniony w architekturze od stuleci - mówi Michał Ramczykowski, prezes Europejskiego Instytutu Miedzi. – Cieszy fakt, że we wszystkich wyróżnionych projektach jest ona wykorzystana z niezwykłą pomysłowością, ale jednocześnie z dojrzałością i szacunkiem.

Komisja konkursowa przyznała następujące nagrody:

1. nagroda - dla Magdaleny Tomzik za pracę „Sztuka z fabryki, centrum rzemieślnicze w parku przemysłowym w Częstochowie”2. nagroda - dla Natalii Kapek za pracę „Wielofunkcyjny zespół usługowy Poznań – Stawna” - dwa równorzędne wyróżnienia - dla Anny Stęplewskiej za pracę „Ośrodek Apiterapii w Przemkowie” oraz Magdaleny Zielińskiej za pracę „Elewator Wrocławski Kompleks Muzyczny”
Praca dyplomowa Anny Stęplewskiej, Ośrodek Apiterapii w Przemkowie - wizualizacja 
  

Praca dyplomowa Magdaleny Zielińskiej „Elewator Wrocławski Kompleks Muzyczny” - wizualizacja nocna 

Komunikat do pobrania