Architektura wnętrz 

Miedź oferuje projektantom bogactwo właściwości mechanicznych i estetycznych, które powodują, że od stuleci stanowi ona podstawę projektowania i innowacji.

interior design copper contoured relief closeup copperindesign.org

Niewyczerpane możliwości

Miedź jest doskonałym materiałem do wyrobu różnych przedmiotów ponieważ stwarza niewyczerpane możliwości obróbki, zarówno w postaci czystego metalu jak i stopów, jak mosiądz i brąz. Doskonale kowalna, ciągliwa i trwała posiada atrakcyjny wygląd dzięki palecie barw od czerwieni poprzez brąz do zieleni; oprócz złota jest jedynym barwnym metalem.

Silna tożsamość i trwająca przez tysiąclecia tradycja miedzi nakładają się na jej estetyczny i techniczny potencjał; cenią ją sobie współcześni architekci i projektanci, którzy korzystając z niej tworzą awangardowe obiekty.

Miedź jest ponadto naturalnie przeciwdrobnoustrojowa, w 100% przetwarzalna, bardzo trwała i w pełni odpowiada wymaganiom stawianym materiałom kompatybilnym środowiskowo, co obecnie jest kluczowym kryterium wyboru materiałów przyjaznych dla środowiska i zdrowia.

Blaty stołów, ozdoby, krzesła, lampy, uchwyty, kaloryfery, zasłony, talerze, krany, grzejniki, garnki i akcesoria kuchenne... jej piękno jest wykorzystywane w wielu elementach wyposażenia domu.

Konkurs "Miedź i Dom" (ang. Copper and the Home)

Miedź jest obiektem zainteresowania projektantów, dekoratorów i architektów, konkurs "Miedź i Dom" oraz wystawy "Życie z miedzią" są tego dowodem. Poza tym istnieje jeszcze jedno przydatne narzędzie poznania i docenienia roli miedzi w architekturze wnętrz – strona internetowa www.copperindesign.org, utworzona jako źródło kompleksowej informacji o materiałach, projektantach, zastosowaniach i zdarzeniach koncentrujących się na miedzi.

Strona dedykowana

Światowa społeczność skupiająca projektantów wykorzystujących miedź w swojej pracy.
Powiązane publikacje
  • Out of ordinary&Artworks Out of ordinary&Artworks to katalog prezentujący kolekcję mebli i akcesoriów z miedzi autorstwa polskiego projektanta Oskara Zięty. Został on wydany we współpracy z Europejskim Instytutem Miedzi, przy okazji wystawy, która odbyła się 19 listopada 2015 w Narodowym Forum Muzyki.
  • Miedź – ozdobą każdego mieszkania Artykuł o zaletach miedzi oraz o jej zastosowaniu w wystroju wnętrz opublikowany w magazynie Cztery Kąty.

Out of ordinary&Artworks

Katalog prezentujący meble i akcesoria z miedzi autorstwa polskiego projektanta Oskara Zięty
Powiązane aktualności
  • 17 | 04 Balustrada i poręcze z miedzi przeciwdrobnoustrojowej Cu+, tym razem nie w szpitalu Nowy system złożony z balustrady i poręczy schodowych z miedzi przeciwdrobnoustrojowej Cu+ został zainstalowany na Wydziale Metali Nieżelaznych Akademii Górniczo- Hutniczej. Instalację demonstracyjną można obejrzeć w budynku A-2.
  • 04 | 07 Moda na miedź Miedź nie tylko powraca do łask, ale została okrzyknięta jednym z najmodniejszych trendów, które obowiązywać będą w 2017 roku.
  • 12 | 08 Miedziany dizajn Oskara Zięty w Muzeum Miedzi w Legnicy 12 sierpnia, w Muzeum Miedzi w Legnicy odbyło się otwarcie wystawy Miedziany dizajn Oskara Zięty. W skład ekspozycji weszły przedmioty z miedzianej kolekcji projektanta. Wystawa potrwa do końca września 2016.
  • 15 | 07 Miedź na Świdnickiej – druga odsłona „Miedź – materiał przyszłości” to tytuł wystawy plenerowej, którą od 15 lipca do końca miesiąca można oglądać na ulicy Świdnickiej. Jest to kolejna ekspozycja organizowana przez Europejski Instytut Miedzi. Zeszłoroczna odsłona poświęcona architekturze i designowi cieszyła się dużą popularnością zarówno wśród mieszkańców Wrocławia, jak i turystów.
  • 03 | 06 "Materiał z gwiazd" w Domku Miedziorytnika we Wrocławiu Od 2 do 22 czerwca we wrocławskim Domku Miedziorytnika można oglądać wystawę „Materiał z gwiazd”, która prezentuje prace znanego polskiego projektanta Oskara Zięty. Wystawa odbywa się w ramach programu Europejskiej Stolicy Kultury, a jej współorganizatorem jest Europejski Instytut Miedzi.