Architektura wnętrz 

Miedź oferuje projektantom bogactwo właściwości mechanicznych i estetycznych, które powodują, że od stuleci stanowi ona podstawę projektowania i innowacji.

interior design copper contoured relief closeup copperindesign.org

Niewyczerpane możliwości

Miedź jest doskonałym materiałem do wyrobu różnych przedmiotów ponieważ stwarza niewyczerpane możliwości obróbki, zarówno w postaci czystego metalu jak i stopów, jak mosiądz i brąz. Doskonale kowalna, ciągliwa i trwała posiada atrakcyjny wygląd dzięki palecie barw od czerwieni poprzez brąz do zieleni; oprócz złota jest jedynym barwnym metalem.

Silna tożsamość i trwająca przez tysiąclecia tradycja miedzi nakładają się na jej estetyczny i techniczny potencjał; cenią ją sobie współcześni architekci i projektanci, którzy korzystając z niej tworzą awangardowe obiekty.

Miedź jest ponadto naturalnie przeciwdrobnoustrojowa, w 100% przetwarzalna, bardzo trwała i w pełni odpowiada wymaganiom stawianym materiałom kompatybilnym środowiskowo, co obecnie jest kluczowym kryterium wyboru materiałów przyjaznych dla środowiska i zdrowia.

Blaty stołów, ozdoby, krzesła, lampy, uchwyty, kaloryfery, zasłony, talerze, krany, grzejniki, garnki i akcesoria kuchenne... jej piękno jest wykorzystywane w wielu elementach wyposażenia domu.

Konkurs "Miedź i Dom" (ang. Copper and the Home)

Miedź jest obiektem zainteresowania projektantów, dekoratorów i architektów, konkurs "Miedź i Dom" oraz wystawy "Życie z miedzią" są tego dowodem. Poza tym istnieje jeszcze jedno przydatne narzędzie poznania i docenienia roli miedzi w architekturze wnętrz – strona internetowa www.copperindesign.org, utworzona jako źródło kompleksowej informacji o materiałach, projektantach, zastosowaniach i zdarzeniach koncentrujących się na miedzi.

Strona dedykowana

Światowa społeczność skupiająca projektantów wykorzystujących miedź w swojej pracy.
Powiązane publikacje
  • Out of ordinary&Artworks Out of ordinary&Artworks to katalog prezentujący kolekcję mebli i akcesoriów z miedzi autorstwa polskiego projektanta Oskara Zięty. Został on wydany we współpracy z Europejskim Instytutem Miedzi, przy okazji wystawy, która odbyła się 19 listopada 2015 w Narodowym Forum Muzyki.
  • Miedź – ozdobą każdego mieszkania Artykuł o zaletach miedzi oraz o jej zastosowaniu w wystroju wnętrz opublikowany w magazynie Cztery Kąty.

Out of ordinary&Artworks

Katalog prezentujący meble i akcesoria z miedzi autorstwa polskiego projektanta Oskara Zięty
Powiązane aktualności
  • 03 | 06 "Materiał z gwiazd" w Domku Miedziorytnika we Wrocławiu Od 2 do 22 czerwca we wrocławskim Domku Miedziorytnika można oglądać wystawę „Materiał z gwiazd”, która prezentuje prace znanego polskiego projektanta Oskara Zięty. Wystawa odbywa się w ramach programu Europejskiej Stolicy Kultury, a jej współorganizatorem jest Europejski Instytut Miedzi.
  • 28 | 01 Tom Dixon wyjaśnia dlaczego preferuje miedź - wywiad udzielony podczas paryskich Targów Maison et Objet 2015 Podczas paryskich Targów Maison et Objet Tom Dixon zaprezentował swoją najnowszą kolekcję akcesoriów biurowych. Udzielił także wywiadu, w którym wyjaśnił dlaczego w swojej pracy preferuje miedź i jej stopy.
  • 08 | 12 Wystawa w Manufakturze Od wtorku 9 grudnia łódzka Manufaktura będzie prezentowała wystawę fotografii pt."Miedź w architekturze i designie", której organizatorem jest Polskie Centrum Promocji Miedzi. Wystawa potrwa do 23 grudnia.
  • 12 | 11 Miedź w Domku Miedziorytnika "Miedź w Domku Miedziorytnika" to tytuł wystawy, której uroczyste otwarcie odbędzie się 14 listopada o godzinie 12.00, we Wrocławiu.
  • 14 | 10 Wystawa "Copper in a Box" na Łódź Design Festival Podczas obywającego się w dniach 17 - 27 października festiwalu Łodź Design Festival zaprezentowana zostanie wystawa „Copper in a Box”, pokazująca osiągnięcia znanych europejskich projektantów, którzy w swoich pracach stosują miedź i jej stopy.