Architektura wnętrz 

Miedź oferuje projektantom bogactwo właściwości mechanicznych i estetycznych, które powodują, że od stuleci stanowi ona podstawę projektowania i innowacji.

interior design copper contoured relief closeup copperindesign.org

Niewyczerpane możliwości

Miedź jest doskonałym materiałem do wyrobu różnych przedmiotów ponieważ stwarza niewyczerpane możliwości obróbki, zarówno w postaci czystego metalu jak i stopów, jak mosiądz i brąz. Doskonale kowalna, ciągliwa i trwała posiada atrakcyjny wygląd dzięki palecie barw od czerwieni poprzez brąz do zieleni; oprócz złota jest jedynym barwnym metalem.

Silna tożsamość i trwająca przez tysiąclecia tradycja miedzi nakładają się na jej estetyczny i techniczny potencjał; cenią ją sobie współcześni architekci i projektanci, którzy korzystając z niej tworzą awangardowe obiekty.

Miedź jest ponadto naturalnie przeciwdrobnoustrojowa, w 100% przetwarzalna, bardzo trwała i w pełni odpowiada wymaganiom stawianym materiałom kompatybilnym środowiskowo, co obecnie jest kluczowym kryterium wyboru materiałów przyjaznych dla środowiska i zdrowia.

Blaty stołów, ozdoby, krzesła, lampy, uchwyty, kaloryfery, zasłony, talerze, krany, grzejniki, garnki i akcesoria kuchenne... jej piękno jest wykorzystywane w wielu elementach wyposażenia domu.

Konkurs "Miedź i Dom" (ang. Copper and the Home)

Miedź jest obiektem zainteresowania projektantów, dekoratorów i architektów, konkurs "Miedź i Dom" oraz wystawy "Życie z miedzią" są tego dowodem. Poza tym istnieje jeszcze jedno przydatne narzędzie poznania i docenienia roli miedzi w architekturze wnętrz – strona internetowa www.copperindesign.org, utworzona jako źródło kompleksowej informacji o materiałach, projektantach, zastosowaniach i zdarzeniach koncentrujących się na miedzi.

Strona dedykowana

Światowa społeczność skupiająca projektantów wykorzystujących miedź w swojej pracy.
Powiązane publikacje
  • Out of ordinary&Artworks Out of ordinary&Artworks to katalog prezentujący kolekcję mebli i akcesoriów z miedzi autorstwa polskiego projektanta Oskara Zięty. Został on wydany we współpracy z Europejskim Instytutem Miedzi, przy okazji wystawy, która odbyła się 19 listopada 2015 w Narodowym Forum Muzyki.
  • Miedź – ozdobą każdego mieszkania Artykuł o zaletach miedzi oraz o jej zastosowaniu w wystroju wnętrz opublikowany w magazynie Cztery Kąty.

Out of ordinary&Artworks

Katalog prezentujący meble i akcesoria z miedzi autorstwa polskiego projektanta Oskara Zięty
Powiązane aktualności